آزمایشی

06 دی 1400 346 بازدید

دیدار آیت الله جوادی آملی با رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

برمبنای دو اصل (حسن فعلی و حسن فاعلی)می توان اسلام و ایران را باهم به جهانیان معرفی و تقویت کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه مروی به نقل از خبرگزاری حوزه، حضرت آیت الله جوادی آملی در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی ایمانی‌پور، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بیان کردند، عملی می‌تواند اثر داشته باشد که هم حُسن فاعلی داشته باشد و حُسن فعلی؛ این دو، برای همه امور رکن است. در تبلیغات نیز همینطور است؛ همه کارها و برنامه ها باید جامع بین حُسن فعلی و حُسن فاعلی باشد.

ایشان عرض کردند: حُسن، در این است که نیت برای خدا باشد. وقتی نیت الهی بود، کار ماندنی خواهد شد، اما اگر کار برای خدا نباشد، طبق بیان قرآن، این کار، بازی و لهو خواهد بود، و بازی در دستگاه خدا راه ندارد.

حضرت آیت الله جوادی آملی اشاره کردند: کار باید عمیق باشد تا به مقصد برسد، باید هم اسلام، هم مسلمانان و هم ایرانیان را بر مبنای دو اصل حسن فعلی و حسن فاعلی، به درستی به جهانیان معرفی کنیم و این کار هم یک سواد عمیق قرآنی و روایی و تاریخی لازم دارد تا مبلغ بتواند اسلام و ایران را باهم تقویت و معرفی کند، و هم یک غیرت دینی و ملی لازم دارد.

همچنین ایشان بیان کردند: سه عنصر را باید جمع کنیم تا معنی غیرت روشن شود؛ اول اینکه، حریم خود را حفظ کنیم یعنی غیرزدایی داشته باشیم، دوم اینکه مودب باشیم و خود به حریم غیر وارد نشویم و سوم اینکه هویت خود را بشناسیم؛ یعنی هم حریم خود را بشناسیم و حریم دیگران را، تا نه کسی را به حریم خود راه بدهیم و نه وارد حریم دیگران شویم! در این صورت، ایران هراسی و اسلام هراسی دیگر هیچ جایگاهی ندارد.

وی تاکید داشتند: مبلغ ایران و اسلام بودن در خارج از کشور، وظیفه بسیار سنگینی است که یک مبلغ طیب و طاهر باسواد و آگاه نیاز دارد تا از این زمینه ای که به برکت انقلاب اسلامی پدید آمده است، به درستی بهره ببرد.

حضرت آیت الله جوادی آملی با اشاره به عظمت، شرافت و مردانگی ملت ایران در طول تاریخ خاطرنشان کردند: مردم ما شریف ترین مردم جهان هستند و این مساله را در جریان دفاع مقدس و بعد از آن، که همه جهان علیه ما اقدام کردند، ثابت کردند، دشمن حتی بعد از قطعنامه که مردم ما از جبهه ها برگشتند، فرصت را غنیمت شمرد و به وسیله منافقین، عملیات مرصاد را شروع کرد. با وجود همه این دشمنی ها، شرافت ملت ایران این بود که بعد از پذیرش قطعنامه ۵۹۸، با این همه مصیبتی که از صدام دیده بودیم، در جریان حمله رژیم بعث عراق به کویت، حتی یک گلوله از سمت ما به عراق شلیک نشد و پای قرارداد خود حتی با دشمن بعثی ماندیم، این شرف و تمدن ایران اسلامی است که نتیجه تأسی به قرآن و عترت است.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. Created by potrace 1.16, written by Peter Selinger 2001-2019 Created by potrace 1.16, written by Peter Selinger 2001-2019

نظرات

هیچ نظری تاکنون ثبت نشده

ایمیل خود را وارد کنید تا اخبار مدرسه را دریافت کنید

مدرسه مروی در فضای مجازی