آزمایشی

اطلاعیه مرکزخدمات حوزه های علمیه برای ثبت نام در نهضت ملی مسکن

مرکز خدمات حوزه های علمیه در خصوص تامین مسکن وثبت نام در نهضت ملی مسکن اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه مروی به نقل از خبرگزاری حوزه، مرکز خدمات حوزه‌های علمیه در اطلاعیه ای در خصوص ثبت نام در نهضت ملی مسکن اشاره کرده است: با آغاز طرح‌های دولتی در خصوص تأمین مسکن اقشار مختلف جامعه، مرکز خدمات حوزه‌های علمیه به منظور برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری در خصوص حمایت‌های احتمالی آتی، جمع‌آوری اطلاعات طلاب ثبت نامی این طرح را در دستور کار قرار داده است. لذا لازم است ضمن مطالعه دقیق موارد مطروحه و در صورت دارا بودن شرایط، به موارد ذیل توجه فرمایید.
لذا ارائه تسهیلات مرکز، پس از بررسی تعداد و شرایط متقاضیان و تأمین منابع لازم بوده و متعاقباً اطلاع‌رسانی‌های تکمیلی ارائه خواهد شد.

لذا در این مرحله نیاز به پیگیری طلاب محترم به منظور اخذ تسهیلات نمی‌باشد.

شرایط عمومی متقاضیان مطابق ضوابط مرکز خدمات
۱- متأهل
۲- مرد
۳- ملیت ایرانی
۴- دارای پرونده باز و فعال مرکز خدمات
۵- فاقد مسکن شخصی و سابقه مالکیت (متقاضی و همسر)
۶- غیر شاغل (طبق ضوابط پذیرش مرکز خدمات)
۷- نقش‌آفرینی در یکی از شئون روحانیت (تحصیل یا تبلیغ یا پژوهش یا تدریس)
۸- عدم استفاده از خدمات اسکان دائم مرکز خدمات حوزه‌های علمیه تاکنون
۹- شرط پایه تحصیلی و محل مورد تقاضای پروژه به شرح ذیل:
الف) محل پروژه در کلیه شهرها (به غیر از قم، مشهد و اصفهان)؛ اتمام پایه ۴ کتبی (تراز تحصیلی ۴ به بالا)
ب) محل پروژه در شهر قم؛ فقط طلاب بومی (محل صدور شناسنامه طلبه و همچنین پدر ایشان قم باشد) که تراز تحصیلی ۹ به اتمام رسیده باشد، یا اساتید سطوح عالی و درس خارج، یا نخبگان و استعدادهای برتر
ج) محل پروژه در شهر مشهد؛ فقط طلاب بومی (محل صدور شناسنامه طلبه و همچنین پدر ایشان مشهد باشد) که تراز تحصیلی ۷ به اتمام رسیده باشد، یا اساتید سطوح عالی و درس خارج، یا نخبگان و استعدادهای برتر
د) محل پروژه در شهر اصفهان؛ تراز تحصیلی ۷ به اتمام رسیده باشد
نکته: ملاک احراز تمامی شرایط فوق‌الذکر، اطلاعات ثبت شده در سامانه پذیرش مرکز خدمات حوزه‌های علمیه می‌باشد.

دسته بندی ثبت‌نام‌های صورت گرفته
۱- با توجه به شروع طرح اقدام ملی مسکن در دولت گذشته، افرادی که در این پروژه‌ها ثبت‌نام نموده‌اند و تخصیص پروژه صورت گرفته و مبالغ اعلامی توسط وزارت راه و شهرسازی را واریز نموده‌اند، در صورت داشتن شرایط عمومی فوق‌الذکر می‌بایست با مراجعه به مرکز خدمات استان محل پروژه، مدارک لازم (قرارداد و فیش‌های واریزی) را ارائه دهند.
۲- افرادی که در طرح نهضت ملی مسکن در فاز طلاب ثبت‌نام کرده‌اند (مجاز-مجاز) بایستی در اسرع وقت با مراجعه به سامانه راه و شهرسازی به نشانی saman.mrud.ir نسبت به انتخاب استان و شهر محل مورد تقاضای خود اقدام نمایند. (طبق اعلام دولت، سامانه تا ۱۵ دی ماه باز است)
لازم به ذکر است درصورتی‌که شهر مورد نظر شما در سامانه نباشد بدین معنی است که هنوز در آن مکان پروژه نهضت ملی مسکن از طرف دولت تعریف نشده است و درصورتی‌که متعاقباً این امکان فراهم شود، می‌توانید اقدام فرمایید.
همچنین لازم است در بخش مدارک، مستندات مورد نیاز را بارگذاری و تکمیل نمایید.
راهنمای تصویری در خصوص فرآیند تکمیل ثبت نام در انتهای اطلاعیه درج شده است
۳- طلاب و روحانیون معززی که رأساً در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام نموده‌اند: این افراد نیز در صورت ناقص ماندن مراحل ثبت نام، بایستی با مراجعه به سامانه اشاره شده در بند قبل، نسبت به تکمیل ثبت نام و مستندات درخواستی اقدام نمایند.
نکته: بدیهی است این متقاضیان در ارائه تسهیلات احتمالی آتی مرکز خدمات، تفاوتی با گروه‌های دیگر نخواهند داشت و نیازی به تغییر نوع ثبت نام خود ندارند.
۴- طلاب معززی که تاکنون در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام نکرده‌اند، طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی، در صورت تمایل تا ۱۵ دی ماه فرصت دارند با مراجعه به سامانه saman.mrud.ir در خصوص ثبت نام اقدام نمایند و در صورت داشتن شرایط عمومی فوق‌الذکر، از تسهیلات احتمالی بهره‌مند گردند.

نکات بسیار مهم
- شرایط عمومی اعلام شده، صرفاً ضوابط مرکز خدمات جهت ارائه تسهیلات احتمالی می‌باشد و لذا طلاب محترمی که مشمول ضوابط مرکز خدمات نمی‌شوند می‌توانند مانند عموم اقشار جامعه و طبق شرایط راه و شهرسازی اقدام به ثبت نام نمایند.
- ثبت نام متقاضیان در فاز طلاب به معنای ایجاد پروژه‌های جداگانه و مخصوص طلاب نبوده و در عموم پروژه‌های طرح ساماندهی خواهند شد.
- با توجه به اینکه ثبت‌نام‌ها در قالب پروژه‌های مسکن دولت می‌باشد، رعایت ضوابط راه و شهرسازی ضروری بوده و لازم است که متقاضیان شخصاً مراحل کار را از طریق سامانه وزارت راه و شهرسازی پیگیری نمایند.
- ثبت نام طلاب در هر یک از دسته‌بندی‌های فوق‌الذکر، به معنای ایجاد تعهد برای مرکز خدمات حوزه‌های علمیه نبوده ولیکن طبق برنامه‌ها و اعتبارات آتی، درصدد برنامه‌ریزی اعطای تسهیلات می‌باشد.
- طبق بررسی‌های صورت گرفته، اکثر طلاب محترمی که ساکن قم هستند، در صورت انتخاب پروژه در شهر قم مشمول ضوابط مرکز خدمات جهت اعطای تسهیلات نمی‌باشند (غیر بومی هستند). لذا متقاضی در انتخاب شهر مورد نظر خود مختار می‌باشد، ولیکن پرداخت تسهیلات احتمالی منوط به داشتن ضوابط مرکز خدمات است.
- جهت مدیریت اطلاعات متقاضیان و برنامه‌ریزی‌های آتی، لازم است به سامانه خود اظهاری مسکن طلاب به آدرس سامانه سخا، بخش مسکن، تکمیل فرم خوداظهاری مراجعه و نسبت به تکمیل اطلاعات درخواستی اقدام فرمایید (این فرم ارتباطی با سامانه دولت ندارد)

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. Created by potrace 1.16, written by Peter Selinger 2001-2019 Created by potrace 1.16, written by Peter Selinger 2001-2019

نظرات

هیچ نظری تاکنون ثبت نشده

ایمیل خود را وارد کنید تا اخبار مدرسه را دریافت کنید

مدرسه مروی در فضای مجازی