آزمایشی

29 آذر 1400 346 بازدید

معرفی کتاب در باب حضرت زهرا سلام الله علیه به مناسبت ایام فاطمیه

کتاب سیره اخلاقی و سبک زندگی حصرت زهرا (س) به قلم حجت الاسلام دکتر محمد رضا جباری نوشته شد.

به گزارش روابط عمومی  حوزه علمیه مروی به نقل از خبر گزاری حوزه،کتاب سیره اخلاقی و سبک زندگی حضرت زهرا (س) که به قلم استاد حجت الاسلام دکترمحمد رضا جباری نوشته شده است، بی تردید بیانگر سبک زندگی قرآنی است،که بارها در زمینه و قالب های مختلف مورد مطالعه و تاکید قرار گرفته است.

در فصل اول این کتاب به قلم حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمدرضا جباری در قالب بحث تبیین معناشناسی به موضوعات مهمی چون اخلاق فردی، اخلاق خانوادگی و اخلاق اجتماعی و بالاخره ارتباط آن ها با سبک زندگی پرداخته شده است.

نگارنده همچنین در فصل دوم این اثر به بحث اخلاق فردی در دو موضوع خصلت های مرتبط با نیازهای جسمانی که شامل مباحثی چون تغذیه، پوشاک، بهداشت، آراستگی و زینت، خواب و استراحت، کار و معیشت می باشند و نیز خصلت های مرتبط با شخصیت های معنوی در محورهای معرفت و بصیرت، نگاه توحیدی، توکل، تقید به شریعت و اوامر خدا و پیامبر اکرم (ص)، اهتمام به عبادات سخت و طاقت فرسا، صبر و استقامت، سکوت و صداقت و حجب و حیا و... و. توجه ویژه ای نموده و از این منظر محتوای قابل توجهی با محوریت اخلاق و سبک زندگی زهرای مرضیه(س) فراروی مخاطب خویش قرار داده است.

فصل سوم کتاب نیز شامل موضوع تبیین اخلاق خانوادگی حضرت فاطمه (س) در چهار محور شیوه رفتار با والدین، رفتار با همسر، فرزندان، خویشاوندان و ... است، ضمن آن که فصل چهارم نیز اخلاق اجتماعی و موضوعاتی همچون حضور موثر در عرصه های اجتماعی، رعایت آداب دینی در روابط اجتماعی، دگرگونی و پرهیز از خودمحوری، خدامحوری در دوستی ها و دشمنی ها، عدالت گرایی و ظلم ستیزی و خدمات علمی و فرهنگی حضرت زهرا(س) را مورد توجه قرار داده است.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. Created by potrace 1.16, written by Peter Selinger 2001-2019 Created by potrace 1.16, written by Peter Selinger 2001-2019

نظرات

هیچ نظری تاکنون ثبت نشده

ایمیل خود را وارد کنید تا اخبار مدرسه را دریافت کنید

مدرسه مروی در فضای مجازی