28 آذر 1400 20 بازدید

نفوذ در قلب جهان اسلام

حجت الاسلام و والمسلمین سلیمانی اردهالی بیان کرد:بدون توجه به اندیشه های امام راحل و عوامل نفوذی نمیتوانیم به پیشرفت نظام کمک کنیم

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه مروی به نقل از خبرگزاری رسا، حجت الاسلام والمسلمین مهدی سلیمانی اردهالی، نایب رییس مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه قم بیان کرد: به تبیین اهداف دشمن برای نفوذ در بیوت مراجع تقلید و حوزه های علمیه پرداخت و گفت: استکبار جهانی برای اینکه از منافع کشورهای دیگر استفاده کند افراد نفوذی را در آن جوامع قرار می دهد تا آنها سیاست ها و منافع استعمار را دنبال کنند.

وی با اشاره به نهضت اسلامی مردم ایران در برابر رژیم  پهلوی ابراز کرد: مردم ایران از وابستگی های شدید رژیم ستمشاهی به بیگانگان به ستوه آمدند و با هدایت های روحانیت و مراجع تقلید توانستند رژیم دست نشانده آمریکا را از ایران بیرون کنند.

نایب رییس مجمع نمایندگان طلاب بیان کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی شکوه و همینه امریکا فرو پاشید و جهانیان دریافتند که می توانند همانند کشور ایران از زیر سلطه استعمار بیرون بیایند.

حجت الاسلام والمسلمین سلیمانی اردهالی با بیان اینکه استعمار جهانی به دنبال این است که همانند دوران رژیم شاهنشاهی از مملکت ایران در جهت منافع خود استفاده کند، گفت: امروز آمریکا بدین نتیجه رسیده که در رویارویی نظامی با کشور ایران به نتیجه نخواهد نرسید، از این رو امروز آمریکا برای رسیدن به اهداف خود از ابزار نفوذ استفاده می کند. 

وی با اشاره به اینکه همواره نفوذ در ارکان مهم تصمیم گیری جامعه شکل می گیرد، افزود: تحلیل گران سیاسی می دانند که ریشه پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه های علمیه بوده است، بنابراین همان گونه که حوزه های علمیه برای مستضعفان عالم مهم بوده برای دشمنان اسلام چندین برابر اهمیت دارد.

استاد حوزه علمیه قم بر لزوم حمایت و صیانت روحانیت و طلاب از دستاوردهای حوزه های علمیه تأکید کرد و گفت: باید مراجع عظام تقلید، شورای عالی حوزه های علمیه و مدیران ارشد جلوی نفوذ دشمنان به حوزه های علمیه را بگیرند.

نایب رییس مجمع نمایندگان طلاب به تبیین شیوه های نفوذ دشمنان در ارکان نظام و حوزه های علمیه پرداخت و افزود: یکی از راه های نفوذ در عقاید مردم است تا آنها نسبت به مراجع تقلید و حوزه های علمیه بی توجه، بی میل شده و تمرد کنند.

وی لایه های نفوذ در ارکان نظام اسلامی را مخفی و ناپیدا دانست و گفت: دشمنان سعی می کنند که به صورت پنهان و محرمانه نفوذ در ارکان نظام و حوزه های علمیه داشته باشند و آنها بعد از سی یا چهل سال برخی از پروژه های نفوذ خود را مطرح می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین سلیمانی با بیان اینکه امام راحل (ره) به بحث نفوذ در حوزه های علمیه هشدار دادند و فرمودند که مواظب باشید دشمنان برای پنجاه سال آینده شما برنامه ریزی دارند، ابراز داشت: استاد و مدیر نفوذی را نمی توان شناخت، زیرا از سراسر جهان برای تحصیل و تدریس به شهر قم هجرت می کنند، از این رو ممکن است که برخی عوامل نفوذی سرویس های اطلاعاتی باشند.

نایب رییس مجمع نمایندگان طلاب اظهار کرد: باید ما یکپارچه و منسجم از نظام اسلامی حمایت کنیم و به مجاری نفوذ دشمنان آگاهی یافته و راه های نفوذ آنها را ببندیم.

وی فقیه و مجتهد نفوذی را برای جامعه بسیار خطرناک توصیف کرد و گفت: شاید در حوزه نفوذ کمتر صورت بگیرد ولی اهمیت آن بسیار بالاتر است، از این رو اگر یک مرجع غیر انقلابی و نفوذی میان ما باشد، بسیار خطرناک تر از نفوذ به بدنه نظام است، زیرا این مرجع می تواند تمام عقاید مردم را از بین ببرد.

نایب رییس مجمع نمایندگان طلاب بازگشت به اندیشه های اصیل امامین انقلاب را راهکار مقابله با نفوذ دانست و افزود: رهبر معظم انقلاب تمام لایه های نفوذ را می شناسند و جلوی آن را گرفته اند و همچنین امام راحل بارها به مسأله نفوذ در حوزه های علمیه هشدار دادند.

وی با هشدار به تحریف سخنان و اندیشه های امام خمینی(ره) توسط برخی از اطرافیان ایشان تصریح کرد: بدون توجه به اندیشه امام راحل پیشرفت نظام اسلامی صورت نخواهد گرفت، اما متأسفانه اکنون سایه تحریف بر اندیشه های امام راحل را مشاهده می کنیم.

نایب رییس مجمع نمایندگان طلاب ابراز داشت: برخی در صددند که اندیشه های امام را تحریف و خاموش کنند، اما این گفتارها را به یاران اصلی امام و نیروها و طلاب انقلابی منتسب کنند، از این رو ما باید اندیشه های اصیل امام راحل را بازخوانی، حفظ و صیانت کنیم تا جلوی نفوذ در ارکان نظام و حوزه های علمیه گرفته شود.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. Created by potrace 1.16, written by Peter Selinger 2001-2019 Created by potrace 1.16, written by Peter Selinger 2001-2019

نظرات

هیچ نظری تاکنون ثبت نشده

ایمیل خود را وارد کنید تا اخبار مدرسه را دریافت کنید

مدرسه مروی در فضای مجازی