آزمایشی

28 آذر 1400 346 بازدید

اهانت به ساحت مقدس اهل بیت ع دل مؤمنین را به درد آورد.

رییس شورای سیاست گذاری حوزه علمیه تهران بیان کرد:حفظ وحدت مسلمانان ،حفظ حریم اهل بیت و مقدسات است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه مروی به نقل از خبرگزاری تسنیم، رییس شورای سیاست‌گذاری حوزه علمیه استان تهران در واکنش به شبهه‌افکنی اخیر مولوی گرگیج تأکید کرد: آن چیزی که مهم است حفظ وحدت مسلمانان، حفظ حریم اهل بیت و رعایت مقدسات فریقین است.

رییس شورای سیاست گذاری حوزه علمیه استان تهران ادامه داد:آیا غرض او کسب شهرت و موقعیت بین گروهی و جمعیتی از مخالفان نظام در داخل و بیرون مرزها است؟ کسب موقعیت در میان مخالفان اهل بیت است؟ آیا انجام ماموریتی است که از بیرون مرزها به او ارائه می‌شود؟ هر چه هست عمل قابل تحملی نیست و این رفتارها در زمره بخشی از آن نقشه‌ای است که در دامن زدن به نزاع میان فرق و مذاهب و اختلاف میان مسلمانان از سوی بیگانگان طراحی و مدیریت می‌شود.

وی ادامه داد: انتظار میرود برای حفظ وحدت و برای تبرئه خویش علمای اهل سنت چه در داخل و چه در خارج از کشور از سخنان این شخص جاهل تبری بجویند. برای این که آنان متهم به تأیید نشوند و به مشارکت هتاکی به ساحت مقدس اهل بیت که یکی از دو ثقلی است که به مثابه میراث نبوی تا قیامت در اختیار بشر و مسلمین قرار گرفته باید خود آنان نیز این عمل را محکوم کنند و پاسخ را با استدلال علمی و متقن بدهند.همچنین علمای مکتب اهل بیت با منطق و استدلال هر چند که آن سخن سخنی زشت و سخیف است که مبنای علمی و استدلالی ندارد به تبیین و توضیح این مسأله  بپردازند.

وی خاطرنشان کرد: اهل بیت برای همه مسلمین از همه فرق محترم است و هتک حرمت اهل بیت هتک حرمت پیامبر و مقدسات همه مسلمانان است در کنار حفظ وحدت تدابیر لازم برای آنکه این وقایع تلخ تکرار نشود باید صورت بپذیرد. تاسف انگیز است از فضای آزاد و شرایط و محیط موجودی که برای ابراز نظر و آزاد اندیشی و آزادگویی در کشور وجود دارد افراد جاهلی سوء استفاده می‌کنند و سبب می‌شوند که فضا تحت تاثیر قرار گیرد اگر کسی سخن علمی دارد بیاید و در محیط‌های علمی سخن بگوید. اینکه کسی بیاید و عده‌ای از عوام را در یک شهر کوچک جمع کند و اساس انقلاب و نظام زیر سوال ببرد و به اساس دین و اهل بیت اهانت کند هنر نیست.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. Created by potrace 1.16, written by Peter Selinger 2001-2019 Created by potrace 1.16, written by Peter Selinger 2001-2019

نظرات

هیچ نظری تاکنون ثبت نشده

ایمیل خود را وارد کنید تا اخبار مدرسه را دریافت کنید

مدرسه مروی در فضای مجازی