آزمایشی

04 آبان 1400 346 بازدید
دانشگاه قرآن و حدیث

دوره متن خوانی حدیث به صورت رایگان برگزار می شود

دوره «حدیث‌خوانی» به شیوه الکترونیکی و به صورت رایگان و با اعطای گواهینامه شرکت در دوره، برای دانشجویان و عموم علاقمندان برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه مروی،

در برخورد با هر متنی، دو هدف اساسی دنبال می‌شود: نخست قرائت متن و سپس درک مقصود نویسنده. در مطالعۀ کتب کهن، به ویژه اگر زبان متون، زبانِ عربی؛ و کتب، کتب دینی مانند قرآن و روایات باشد؛ در مرحلۀ نخست، لازم است که متن را به درستی بخوانیم و در مرحلۀ دوم برای درک معنای آن کوشش کنیم. به دیگر سخن، هدف اصلی متن‌خوانی تنها قرائت صحیح متن نیست، بلکه مهم، رسیدن به مقصود گوینده و فهم دیدگاه‌های اوست. بنابر این «صحت قرائت» ابزاری برای رسیدن به «فهم صحیح» است.

لذا آموزش‌های آزاد دانشگاه قرآن و حدیث، با درک ضرورت ایجاد مهارت قرائت صحیح متون دینی، به ویژه روایات، دوره «حدیث‌خوانی (قرائت، ترجمه و شرح حدیث)» را به شیوه الکترونیکی و به صورت رایگان و با اعطای گواهینامه شرکت در دوره، برای دانشجویان و عموم علاقمندان برگزار می‌کند.

زمان بندی دوره:

بازه ثبت نام:  28 مهر الی 15 آبان 1400

بازه دوره: 15 آبان الی ۱۵ اسفند 1400

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. Created by potrace 1.16, written by Peter Selinger 2001-2019 Created by potrace 1.16, written by Peter Selinger 2001-2019

نظرات

هیچ نظری تاکنون ثبت نشده

ایمیل خود را وارد کنید تا اخبار مدرسه را دریافت کنید

مدرسه مروی در فضای مجازی