02 تیر 1401 49 بازدید
ارتباط حوزه در بین الملل

گفتمان مهدویت در جهان

حضرت آیت الله نوری همدانی گفت: حوزه باید ارتباط خود را در عرصه بین المللی تقویت کند و تعاملات با مراکز علمی دنیای اسلام و الازهر مصر پیگیری شود.

آیت الله نوری همدانی دامت برکاته در دیدار آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه با تقدیر از دستاوردهای سفر ایشان و هیأت همراه به کشورهای اروپایی و دیدار با پاپ فرانسیس گفت: لازم است کمیته مشترکی از سوی حوزه علمیه و واتیکان تعیین شود و نتایج و مصوبات سفر پیگیری شود.

وی دنیای فعلی را دنیایی پرآشوب توصیف کرد و با اشاره به فتنه انگیزی و اختلاف افکنی دشمنان در میان امت اسلامی افزود: بخش زیادی از دشمنی دشمنان اسلام علیه جمهوری اسلامی متمرکز شده و در چنین شرایطی نسخه نجات بخش برای امت اسلامی، ایمان و عمل به معارف اصیل اسلام ناب محمدی می باشد.

این مرجع تقلید با اشاره به موضوع مهدویت و گسترش آن و همچنین منجی گرایی در صحنه بین الملل افزود: لازم است اخبار آخرالزمان و حوادث آن مورد مطالعه و بازخوانی قرار گیرد و در حوزه‌های علمیه افرادی متخصص تربیت شوند که به مباحث مهدویت و حوادث آخرالزمانی پرداخته شود؛ چرا که ما امروز بیش از هر زمان دیگر نیاز داریم که نسبت به زمان ظهور آمادگی مضاعف پیدا کنیم.

حضرت آیت الله نوری همدانی تاکید کرد: باید در حوزه درس های تحلیلی، خارج و تخصصی در خصوص مهدویت بر پا شود و فرهنگ و آموزه‌ها و گفتمان مهدویت در مجامع بین المللی مطرح گردد.

ایشان در ادامه اهمیت فعالیت های بین المللی را بسیار ضروری دانسته و خاطرنشان کرد: این مسؤولیت امروز حوزه و دنیای اسلام است که معارف اهل بیت(ع) را به جهان معرفی کنند، حوزه باید ارتباط خود را در عرصه بین المللی تقویت کند و تعاملات با مراکز علمی دنیای اسلام و الازهر مصر پیگیری انجام شود.

حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به ظرفیت های قرآنی، تفسیری، فکری و معرفتی حوزه علمیه گفت: باید حوزه گروهی را مسئول مطالعات تطبیقی میان حوزه و اهل تسنن کند و به شبهاتی که در منابع تفسیری همانند: تفسیر طبری و ابن کثیر  مطرح شده پاسخ دهند و همچنین به گروهی از فضلای حوزه، آموزش داده شود که بتوانند معارف اهل بیت علیهم السلام را در عرصه بین الملل ارائه دهند.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. Created by potrace 1.16, written by Peter Selinger 2001-2019 Created by potrace 1.16, written by Peter Selinger 2001-2019

نظرات

هیچ نظری تاکنون ثبت نشده

ایمیل خود را وارد کنید تا اخبار مدرسه را دریافت کنید

مدرسه مروی در فضای مجازی