در این دیدار که به ابتکار و همت دفتر سیاسی و اجتماعی مرکز مدیریت حوزه  علمیه تهران در حوزه علمیه مروی برگزار شد، آقای حاخام حمامی رهبر یهودیان ایران و رئیس دار الشرع، آقای سامی یح رئیس انجمن کلیمیان و نماینده کلیمیان در مجلس و جمعی از اعضای انجمن کلیمیان حضور داشتند و از برگزاری این جلسه ابراز خرسندی نمودند.
آقای سامی یح در این دیدار با تأکید بر اینکه جامعه یهودی ایران همواره وفاداری خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی نشان داده است گفت: متأسفانه دین یهود توسط رژیم اشغالگر قدس در اسرائیل مذهب رسمی است و همین امر باعث بدبینی به یهودیان شده است در حالیکه آن رژیم غاصب بویی از دین نبرده است.
وی ابراز امیدواری کرد این جلسات به وفاق ملی کمک کند.
حاخام حمامی هم برگزاری این جلسه را مبارک خواند و اینکه عالمان دینی اسلام و یهود با هم گفتگو می کنند و با محبت و دوستی کنار هم می نشینند را رهاورد مهم دینداری و مکتب انبیا دانست.
در این دیدار همچنین دکتر آرش آبایی از اساتید یهودی دانشگاه ادیان و مذاهب خاطر نشان کرد پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفتگوی ادیان پیشرفت‌ها و ثمرات بسیار خوبی داشته است.
رئیس دفتر سیاسی اجتماعی حوزه علمیه تهران هم با بیان تبریک آغاز سال به هموطنان یهودی اظهار داشت در سده های اخیر جریانات استکباری با کنار گذاشتن دین از امور اجتماعی بزرگترین ظلم را به بشریت کردند و عالمان ادیان توحیدی باید با بیان اخلاق و معنویت این خسارت را به نفع مردم جبران نمایند.
در پایان این دیدار متن پیام حوزه علمیه تهران در تبریک سال نو عبری قرائت شد.

مجموع تصاویر مرتبط

ایمیل خود را وارد کنید تا اخبار مدرسه را دریافت کنید

مدرسه مروی در فضای مجازی