آیت الله سید محمد حسین بطحایی

استاد

آیت الله سید محمد حسین بطحایی

                   
پدرشان از علمای شاخص تهران بودند و در منزلشان هم رفت آمد علماء و بزرگان داشتند ، خودشان هم مشتاق به رفتن به حوزه علمیه داشتند؛ البته از سوی پدرشان اجباری و الزامی وجود نداشت ، تنها همین زمینه سازی ها باعث شد ایشان و دونفر از چهار برادراشان وارد حوزه علمیه شوند البته یکی از برادرانشان به درجه والای شهادت نایل شده اند. طلبگی را در تهران شروع کرده و 5 سال در حوزه علمیه آیت الله مجتهدی بودند، بعد از آنجا به قم سفر می کنند و سطوح عالیه در آن جا فرا می گیرند. از حدود سال 1360  تدریس را شروع کرده و در حوزه های علمیه مختلف و دانشگاه های گوناگون تدریس داشته اند؛ و در این اواخر در حوزه ایت الله مجتهدی بیش از 200 جلسه تدریس ضبط کرده اند.  
                    
  تحصیلاتشان خارج فقه و اصول است و مهم ترین اساتید ایشان:  آیت الله فاضل لنکرانی، آیت الله وحید خراسانی، آیت الله گلپایگانی، آیت الله مصباح یزدی ، آیت الله ستوده، آیت الله اعتمادی می باشند.  
           
  تدریس را از سال 1360 آغاز می کنند. در حوزه های علمیه مختلف از جمله مروی ، آیت الله مجتهدی، آیت الله گلپایگانی، و دانشگاه های مختلف از جمله دانشگاه حقوق و... است . اکثر دروس حوزه علمیه را تدریس داشته از که از جمله آن ها : لمعه ، رجال ، درایه، مکاسب، اصول، رسائل ، قواعد الفقهیه، حقوق مدنی، خارج فقه، خارج ولایت فقیه، خارج خمس ، خارج صلاه، حقوق ثبت و... می باشد.  
           
  کتاب دیات در سه جلد (جنایات نفس، جنایات عضو  و جنایت حیوانات) ، و چند کتاب دیگر  
               
  مدرس حوزه و دانشگاه ، مدرس دروس خارج فقه و خارج اصول، امام جماعت مسجد سید الشهداء (ع)  
         
  به صورت حضوری در مسجد سید الشهداء (ع) ، و محل های تدریسشان از جمله حوزه علمیه مروی  
 

ایمیل خود را وارد کنید تا اخبار مدرسه را دریافت کنید

مدرسه مروی در فضای مجازی