حجت الاسلام حسین حیدری دامنجان

استاد

حجت الاسلام حسین حیدری دامنجان

                   
در خانواده ای مذهبی بزرگ شده و پدرشان با روحانیون محل رفاقت داشتند و همین زمینه سازی ها باعث شد تا وارد حوزه علمیه شوند. در غالب کتب حوزوی حاشیه نویسی دارند و عبارات مشکل متون کتب را با استفاده از شرح های مختلف برطرف کرده اند. درس خارج را 3 سال نزد آیت الله اصطهباناتی، حدود 2 سال نزد آیت الله رضوانی، 9سال هم نزد آیت الله جعفری اراکی و 1 سال هم نزد آیت الله شریعت مدار بوده اند. در سال هایی که در حوزه به تدریس مشغول هستند به عنوان استاد برتر انتخاب شده و مورد تقدیر قرار گرفته اند. از دیگر فعالیت های علمی ایشان به عنوان ممتحن امنتحان شفاهی و استاد راهنما در تنظیم پایان نامه و تحقیق شناخته شده اند.  
                    
  تحصیلاتشان سطح 4 ، خارج فقه و اصول است و مهم ترین اساتیدشان  آیت الله جعفری اراکی، آیت الله اصطهباناتی، آیت الله  شریعت مدار، آیت الله رضوانی هستند.          
           
  از سال 1384 بطور رسمی تدریس را آغاز کردند و اکثر علوم حوزوی و مرتبط با آن را تدریس نموده اند که شامل صرف، نحو، منطق، عقاید، بلاغت، لمعه، الموجز، اصول فقه، رسائل، مکاسب، کفایه و... می شود.  
           
  پایان نامه در موضوع  حرمت ریش تراشی، و دومقاله دیگر که در سایت مقالات درج شده است و از دیگر نوشتار های علمی ایشان این است که از صمدیه و هدایه تا کفایه، تمام عبارات مشکل را به صورت حاشیه نویسی از شرح های مختلف توضیح داده اند البته هنوز اقدام به چاپ نکرده اند تألیف دانشنامه علمی سطح چهار در رشته فقه و اصول از دیگر نوشته های ایشان می باشد.  
               
  دارای حکم تدریس سطح 3  بوده و مدرس حوزه های علمیه مختلف و دانشگاه هستند بعنوان استاد ثابت پژوهش در حوزه علمیه مروی مشغول فعالیت هستند و  در رتبه بندی ها اساتید رتبه برتر را کسب کردند، از جمله دیگر فعالیت های ایشان ممتحن امتحانات شفاهی مرکز تهران می باشد. ایشان استاد راهنما و مشاور پایان نامه از سوی حوزه علمیه قم بوده و عضویت در بسیج اساتید دارند.  
         
  بصورت حضوری در حوزه علمیه مروی ، و بصورت مجازی از طریق کانال های تدریسی که در پیامرسان ایتا دارند  
 
 

ایمیل خود را وارد کنید تا اخبار مدرسه را دریافت کنید

مدرسه مروی در فضای مجازی